Günlük Zaman Çizelgesi

Zorunlu Ders Çalışma Saatleri

Tüm öğrencilerimiz her gün ders bitiminde o gün işlenen konuların tekrarını yapmak ve aylık verilen ödev kitaplarını çözmek için 2 saat öğretmenleri gözetiminde zorunlu ders çalışma saatlerine katılırlar.

Bu sayede öğrencilerimiz düzenli ders çalışma alışkanlığını kazanıp tüm konuları öğrenerek ilerlerler.

Kampüs Temel Lisesi öğrencileri hafta içi her gün ders bitiminden sonra sınıf öğretmenleri gözetiminde kurum tarafından kendilerine verilen aylık işlenen konuları içeren kitapları çözecekler.

Böylelikle günlük konu tekrarlarını yapmış olacaklardır. Zorunlu ders saati çalışmaları için;

• 8 adet (her ay dağıtılacak) ödev kitabı,
• 2 takım yaprak test,
• Bu kaynakları tamamlayan öğrenciler için ekstra soru bankaları verilecektir.

Zorunlu ders çalışma saatlerinde günlük tekrarını yapan öğrenciler konu eksiği bırakmadan bir sonraki güne hazır hale gelecek ve akşamları da özellikle 9-10. sınıf öğrenciler aileleri ve bireysel faaliyetlerine zaman ayırabilecekler. Sınıf öğretmenleri de öğrencilerin yaptığı bu çalışmaları düzenli şekilde tasnifleyip aile ve idareyi haftalık olarak bilgilendirecektir.

Kitap Tarama Saatleri

Kampüs Temel Liselerinde okuyan bütün öğrenciler Kampüs Yayınları soru bankalarını çözmekle yükümlüdür. Öğrencilerimizin kitaplarda çözemediği sorular cumartesi günleri öğretmenlerimiz tarafından “Kitap Tarama Saatlerinde” çözülecektir.

Çizgi Altı Zorunlu Dersler

Branş tarama sınavlarında çizgi altında kalan öğrencilerin zorunlu yönlendirildiği takviye derslerdir.

9 Şubat 2015

0 responses on "Günlük Zaman Çizelgesi"

Leave a Message

Kampüs Eğitim Kurumları

Binlerce öğrenciyi üniversiteye yerleştirmiş, Türkiye dereceleri çıkaran öğrenciler yetiştirmiş, alanında uzman öğretmenlerin bir araya gelerek yılların deneyimlerinden süzülen düşünceleriyle 2002 yılında kurdukları KAMPÜS DERSHANELERİ, kendine özgü fiziksel mekan dizaynından, teknolojik donanımına, bire bir özel ders kabinlerinden, konferans salonuna, sessiz çalışma salonundan kafeteryasına, kadrosundan kendi yayınlarına, sınav programlarından rehberlik ve ölçme değerlendirme servisine, disiplininden iletişimine kadar yapılandırdığı eğitim ve öğretim sisteminin değişen koşullara ve yeniliklere adapte olabilme dinamizmine sahip profesyonel ekibiyle, bu dönüşüm sürecinde yer alarak 2004 yılından beri bulunduğu Kızılay ve Keçiören’deki binalarında 2015-2016 eğitim ve öğretim yılından itibaren faaliyetlerine “KAMPÜS TEMEL LİSELERİ” adı altında devam etme kararı almıştır.

Bizi Takip Edin

top
X